چطور بفهمم اختلال هورمونی دارم؟


چه عواملی در ابتلا به دیابت مؤثر هستند ؟ این محقق با بیان اینکه خانم های جوانی که موبایل خود را نزدیک سینه شان نگه می دارند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند، تصریح کرد: دانشمندان در تحقیقات خود دریافتند امواج الکترومغناطیسی میزان هورمون استروژن را بالا برده و هورمون تستوسترون را کاهش می دهند. باشگاه خبرنگاران جوان: اکثر ما عادت داریم که شب ها با تلفن به رختخواب برویم و تازه در آن موقع به چک کردن ایمیل و صفحات اجتماعی خود بپردازیم؛ ولی غافل از اینکه اگر شب ها نزدیک موبایل و یا تلفن بی سیم و یا وای فای بخوابیم، مکررا در معرض امواج الکترومغناطیسی هستیم که می تواند تولید شبانه هورمون خواب را کاهش دهد. زینلی تاکید کرد: اگر شب ها نزدیک موبایل و یا تلفن بی سیم بخوابیم، مکررا در معرض امواج الکترومغناطیسی هستیم که می تواند تولید شبانه ملاتونین را کاهش دهد. افزایش استروژن باعث تحریک و آزادسازی اندورفین می شود که سطح انرژی را بالا می برد و خلق و خو را بهتر می کند. اما یک عامل مختل کننده خاص هم وجود دارد که انرژی الکترومغناطیسی تولیدشده توسط تلفن های همراه، آنتن های تقویت کننده ی امواج مخابراتی، کامپیوترها، وای فای و …

 • خستگی و فقدان انرژی
 • عکسبرداری از پستان یا سینه
 • محصولات ارگانیک، مرغ و ماهی
 • چربی ها را به اسیدهای چرب تبدیل کنید
 • بلوغ تاخیری

علی زینلی محقق و مخترع در زمینه عوارض امواج الکترومغناطیس و شیوه های ایمن سازی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص تاثیرات امواج موبایل و وای فای بر مغز گفت: هورمون ها مواد قدرتمندی هستند که با همان مقادیر کمی که توسط غدد درون ریز تولید می شوند، تاثیر بسیار بزرگی روی سیستم بدن دارند. زینلی در پایان تاکید کرد: در نهایت باید گفت چه بخواهیم و چه نخواهیم موبایل ها فراگیر هستند و وای فای مزاحم هم آمده است تا بماند. وی تاکید کرد: سبک زندگی مدرن، تهدیدها و خطرات زیادی برای عملکرد غدد درون ریز دارد. بسیاری از اختلالات غدد درون ریز ارثی بوده یا دلیل ایجاد آنها ناشناخته است. علائم اختلال غدد درون ریز بسیار متنوع است و به نوع غده ی درگیر وابسته می باشد. قبل از آن باید بدانیم در هنگام فرا رسیدن خواب چه اتفاقی خواهد افتاد، مرکز تنظیم خواب در ساقه مغز قرار دارد، تاریکی شب باعث افزایش تولید هورمون خاصی در بدن به نام ملاتونین ( melatonin ) میشود، این هورمون توسط غده “پینه آل” در غده اپیفیز (اپیتالاموس یا صنوبری) مغز، شبکیه و گلبول های خون تولید می شود. این محقق با بیان اینکه یکی از مهم ترین عواقب قرار گرفتن در معرض میدان های الکترومغناطیسی مصنوعی، اختلال هورمونی است، اظهار داشت: غده صنوبری (پینه آل) که به اندازه ی یک نخود است و در اعماق مرکز مغز واقع شده هورمون ملاتونین (هورمون خواب) را تولید می کند.

 • سابقه قبلی دیابت حاملگی
 • تغییرات در چرخه قاعدگی
 • عزت نفس افزایش یافته یا خودبزرگ بینی
 • رتینوپاتی و از دست دادن بینایی
 • کاهش میل جنسی

تولید ملاتونین در بدن، در شب ۱۰ برابر میزان آن در روز است و این هورمون در کنار وظایف دیگر، فعالیت های بدن در هنگام خواب را تنظیم می کند و به جهت ارتباط ترشح آن با نور، به تنظیم خواب و بیداری کمک می کند. اما اگر تخمکی آزاد نشود، میزان این هورمون همچنان بالا مانده، احتمالاً هیپوفیز تلاش میکند تا تخمدان را به این آزادسازی تخمک تحریک کند. اگر در حال تجربه مه مغز هستید، می توانید ژن MTHFR خود را برای جهش ژنتیکی آزمایش کنید. ساکت افزود: علل این آکنهها در اکثر مواقع ژنتیکی است و در دوران بلوغ به دلیل تغییرات هورمونی که عمدتاً هم پرکاری هورمونهای مردانه است، غدد چربی به دلیل ترشح زیاد مجرای خروج چربی را بسته و میکروبهایی که بهطور معمول در پوست وجود دارند به آن اضافه میشوند و این ضایعات التهابی را ایجاد میکنند. کم کاری تیروئید برعکس پرکاری تیروئید است. نوشیدن آب کافی در طول روز و جلوگیری از کم آبی بدن به افراد مبتلا به اختلال تیروئید توصیه می شود. بسیاری از افراد، مصرف کربوهیدرات ۲۱ الی ۷۰ گرم در روز را رژیم کم کربوهیدرات میدانند ، اما تعریف استانداردی وجود ندارد.

 1. بیماری های ذخیره سازی لیزوزومی
 2. چگونگی رشد شما در دروان بلوغ
 3. اختلال در تحریک جنسی
 4. عصبی یا اضطراب
 5. افزایش وزن بدون دلیل

بسیاری از مشکلات اساسی که می توانند موجب مه مغز شوند، مولفه های ژنتیکی دارند اما مه مغز نیز به ژن MTHFR – متیلن تتراهیدروفولات ردوکتاز متصل می شود، آنزیمی که بر نحوه جذب اسید فولیک، یا ویتامین B9، که برای سلامت مغز ضروری است، تاثیر می گذارد. ملاتونین نه تنها مانع ترشح استروژن می شود، بلکه به طور طبیعی از سرطان سینه جلوگیری می کند. وقتی این تعادل حساس و ریتم هورمونی دچار تغییر می شود، توانایی بدن برای تنظیم سیستم های اصلی دچار اختلال و آشفتگی می گردد. مه مغز نیز نشانه شرایط سلامتی ریشه دار و داخلی است و اگر احساس عدم تمرکز و عدم توانایی فکر دارید، مغز تان یک سیگنال می فرستد که در زندگی شما یک عدم تعادل وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. نمی خواهند مورد قضاوت قرار گیرند و یا به درستی فکر نکنند و آن ها ممکن است از این بترسند که علائم اولیه آلزایمر یا زوال عقل را داشته باشند – زمانی که ممکن است طیف وسیعی از عوامل قابل درمان را داشته باشد.

 • آزمایشات ادرار
 • استروژن ها
 • پرحرفی و تمایل زیاد به حرف زدن
 • عصبی بودن و اضطراب
 • سبزیجات منجمد بخارپز

گلوگز اضافی که در خون وجود دارد ، بستر مناسبی را برای تکثیر باکتریها فراهم میکند. علاوه بر این، مصرف سیگار میتواند باعث تشکیل پلاک در عروق خون شود که خود میتواند زمینه را برای افزایش فشارخون در طول زمان فراهم کند. سیگار کشیدن سبب ادغام با این دارو شده و احتمال بروز خطراتی چون سکته مغزی، تشکیل لخته های خونی، فشار خون بالا و حملات قلبی را در آینده افزایش می دهد. از این دارو باید 2 بار در هفته یا طبق نظر پزشک استفاده کرد. دختری که به نظر میرسد خیلی دیر یا خیلی زود به بلوغ رسیده است. وی ادامه داد: در خیلی موارد این آکنهها اگر به حال خود رها شوند جوشگاه بهجای میگذارند. وی ادامه داد: استرس مزمن روی سیستم ایمنی اثر می گذارد و فشار خون را بالا می برد که می تواند باعث بیماری های قلبی و سکته مغزی گردد و عملکرد سیستم ایمنی را مختل نماید، همچنین استفاده از هدست هم می تواند مغز را حدود ۳۰۰ برابر بیشتر در معرض بازتاب امواج قرار دهد و استفاده از بلوتوث هم خطرناک است. مه مغز اصطلاحی است که احساسات پریشانی، فراموشی، عدم تمرکز و وضوح ذهنی را توصیف می کند. مشکلاتی در یادآوری کلمه، اختلال حافظه کوتاه مدت و از دست دادن اندیشه می تواند اغلب شما را ناامید و یا حتی ناراحت کند و این حس گم شدن در مه اغلب باعث استرس بیشتر می شود که مه مغز را شدید تر می کند.

 1. اعمال جراحی وسیع و استرس
 2. کاهش میل یا تحریک جنسی
 3. افزایش انرژی
 4. سابقه خانوادگی مشکلات هورمونی

از طرفی با کاهش ٢ تا ۴ دهمی درجه حرارت بدن در شب، فعل و انفعالات بیوشیمیایی را کاهش می دهد واین کاهش درجه حرارت بدن، پیر شدن ارگان ها را به تاخیر می اندازد. وی افزود: بهداشت هم همانند تغذیه و ورزش نقش اصلی را در ایجاد و درمان آکنه ندارند و فقط شستشوی صورت میتواند به باز شدن منافذ و خروج چربیها کمک کند و روند بهبودی را تسریع بخشد. نخستین مورد ابتلا به این بیماری در سال 1970 دیده شده و ریشه این ویروس را نیز میتوان در مناطق محدوده آفریقای مرکزی و غربی دانست. درصورتی که نگران ابتلا به دیابت ملیتوس هستید، لازم است با پزشک خود در این باره مشورت کنید. قند خون 200 و بالاتر به عنوان دیابت ملیتوس شناخته میشود. در این صورت پوست بسیار حساسی دارید و به هیچ عنوان نباید آن را روی پوست صورت تان بگذارید. موقع خواب، مودم را خاموش کنید و ابزار الکتریکی مثل موبایل را از خودتان دور کنید. دیابت نوع 2 همان دیابتی است که بیشتر از دیگر انواع دیابت در کمین افراد مختلف است. وی گفت: انواع جوشها بهصورت سرسیاه، سرسفید و جوشهای چرکی کوچک و بزرگ، ضایعات کیستی شکل و بزرگ هستند. جای جوشها نسبی هستند گاهی کوچک هستند و در انواع شدیدش برای همیشه روی صورت باقی میمانند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *