پزشک غدد تبریز


مقاومت به انسولین: در مبتلایان به دیابت نوع 2 غالباً علائمی مانند آکانتوزیس نیگریکانس (وجود پوست ضخیم و سیاه رنگ) در پشت گردن، زیر گردن، زیر بغل، زیر پستان ها و در موارد شدید در کشاله ران، پر فشاری خون، اختلالات چربی های خون و تخمدان پلی کیستیک نیز دیده می شود. طبق آمار بیماریهایی مانند اختلالات تیروئید، سندروم تخمدان پلیکیستیک، دیابت و پوکیاستخوان در زنان شیوع زیادی داشته و باید برای پیشگیری از آنها آزمایشهایی را انجام داد. 17-بتا استرادیول اصلی ترین نوع استروژنی است که جهت زنانه سازی تجویز می گردد؛ هورمونی «زیست همسان» است، بدین معنا که از لحاظ شیمیایی با استروژنی که از تخمدان های انسان ترشح می شود همسان و معادل است. کرم و ژل های موضعی استروژن نیز به صورت ترکیبی در داروخانه های تخصصی عرضه می گردد؛ اگر قرار است از این نوع دارو ها استفاده گردد، توصیه می شود که پزشک تجویز کننده هورمون با داروخانه ترکیبی گفتگو نموده و از جزئیات و دوز مخصوص این محصولات آگاهی یابد. اما با تحقیقات انجام شده پی بردند که هورمون های مردانه در زنان نیز وجود دارند و در بدن آن ها نیز تولید هورمون های مردانه صورت می گیرد.

 • خارش پوست
 • نفخ شکم
 • زائده های ، صورتی و یا قرمز رنگ
 • صدای بم
 • تحریک پذیری، نوسانات خلقی، افسردگی و یا اضطراب
 • فرد باید خواب شبانگاهی مناسب و کاملی داشته باشد

انجیر حاوی فیبر بسیار بالایی است به طوری که مصرف آن عمل گوارش را آسان می سازد و به همین دلیل به افرادی که از یبوست رنج می برند، توصیه می شود. با وجود اینکه در اکثر موارد از این گیاه به صورت جوشانده یا دمنوش و نیز پماد استفاده می شود اما می توان به طور مستقیم گلبرگ های این گل را مصرف کرد. به طور کلی، احساس خستگی و ضعف، کاهش وزن همراه با کم شدن اشتها، درد عضلات و مفاصل، فشار خون خیلی کم و درد شکم همراه با حالت تهوع و استفراغ از اصلیترین نشانههای آن است. غدد درون ریز غددی هستند که هورمون تولید میکنند و آن را به درون خون میریزند. روش رایج هورمون درمانی زنانه سازی مشابه با استروژن درمانی جایگزین در اشخاص فاقد غدد جنسی (مانند اشخاص مبتلا به سندرم ترنر) یا اشخاص یائسه، با اندکی تغییر و اصلاح می باشد. این متخصص اورولوژی با تأکید بر ضرورت هورمون جنسی مردانه برای سلامت مردان گفت: با توجه به نقش مهم آندروژن هورمون جنسی مردانه در سلامت جنسی مردان و مسائل باروری، نمیتوان چنین کارهایی انجام داد؛ به رغم اینکه وجود این هورمون مشکلاتی نظیر بزرگ شدن غده پروستات را در سنین بالا ایجاد میکند چنانچه بسیاری از مردان سالمند دچار مشکلات ادراری ناشی از بزرگی پروستات یا سرطان پروستات هستند.

 1. افزایش تشنگی و ادرار
 2. بیماری جسمی
 3. دارای سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
 4. سرفههای مکرر و بدون دلیل
 5. تبهای ناپیوسته و مقطعی

حمیدی مدنی مصرف روزمره مقادیر زیاد الکل و استعمال دخانیات را از دیگر عوامل افزایش احتمال فرد به سرطان غده پروستات دانست و گفت: البته اتفاق نظر درباره افزایش شیوع بیماری به سبب استعمال دخانیات وجود ندارد ولی همه متفق القولند احتمال ابتلای افراد سیگاری به فرم کشنده این سرطان بسیار زیاد است. از جمله عوارض جانبی مصرف استروژن ها می توان به میگرن، نوسانات خلق و خو، گرگرفتگی، و افزایش وزن اشاره نمود. گاهی این افزایش فشار خون تا ابد با فرد خواهد ماند. کوفتگی: مصرف میان وعدههای کوچک بجای غذاهای اصلی میتواند به مبارزه با کوفتگی کمک کند و قند ورودی به بدن بیمار را افزایش دهد تا بیمار انرژی بیشتری داشته باشد. در زمینه پیشگیری از بارداری، مصرف اتینیل استرادیول سبب می شود تا چرخه قاعدگی به شیوه ای پایدارتر و مطمئن تر کنترل گردد، و بدن نیز این دارو را بهتر تحمل می کند. سایر روش های مصرف استرادیول نظیر ژل یا اسپری موضعی استرادیول، ویژه درمان علائم وازوموتور یائسگی فرموله شده اند و با وجود این که استفاده از این محصولات برای بعضی از زنان ترنسجندر راحت و اثربخش بوده است، در سایر زنان ترنسجندری که از این نوع محصولات استفاده می کنند، سطح استرادیول خون تا محدوده زنان فیزیولوژیک بالا نمی آید.

 • ورم کردن صورت و چشم
 • نقایص انتقال دهنده عصبی
 • متابولیسم و ذخیره انرژی
 • مشکلات گوارشی
 • مشکلات مربوط به سرطان کودکان و درمان آن
 • تولد زودرس
 • بی خوابی یا پر خوابی تقریبا در تمام روزها
 • تنظیم دمای بدن همراه با غدد عرق

اشخاصی که مایل هستند ابتدا فقط کاهش سطح تستسترون را تجربه کنند، یا اشخاصی که منع مصرف پزشکی استروژن درمانی دارند نیز می توانند داروهای ضد آندروژن را به تنهایی مصرف کنند. هایپرکالمی (سطح بالای پتاسیم خون) جدی ترین ریسک مصرف اسپیرونولاکتون است؛ اما اگر جانب احتیاط رعایت شده و از مصرف این دارو در اشخاص مبتلا به نارسایی کلیوی ممانعت به عمل آید، و در اشخاصی که در حال مصرف دارو های مهار کننده ACE یا دارو های تیپ ARB هستند با احتیاط و نظارت مکرر تجویز گردد، بروز این عارضه بسیار دور از انتظار است. اتینیل استرادیول نوعی استروژن مصنوعی است که در محصولات پیشگیری از بارداری مورد استفاده قرار می گیرد؛ مصرف این هورمون مصنوعی با افزایش ریسک ترومبوتیک (لختگی خون) همراه است. از سال ها پیش در دیابت نوع 2 مورد استفاده قرار می گرفتند، بقیه دارو ها، آنتی بیوتیک هایی هستند که جدیدا مورد استفاده قرار گرفته اند.

 1. تورم غدد لنفاوی در گردن، زیر بغل یا کشاله ران
 2. کم کاری تیروئید نوزادان
 3. ضعف عضلانی
 4. کندی روانی – حرکتی
 5. ید درمانی

این بیماری در کودکان 4 تا 7 سال و در پیک دوم کودکان 10 تا 14 سال نسبت به سنین دیگر بسیار بیشتر است. عمل های جراحی زیبایی افزایش قد پاها می تواند تا چندین سانتیمتر قد را بلندتر کند که البته عملی بسیار پیچیده، گران و دردناک است که نیاز به زمان ریکاوری طولانی دارد. اما سلولهای شما برای دریافت گلوکز به انسولین نیاز دارند. فیتواستروژن ها به سلولهای شما به گیرندههای استروژن متصل میشوند و به طور بالقوه بر عملکرد استروژن در بدن شما تأثیر میگذارند. بعد از ماه دوم، سطح سرمی تستوسترون آنها به طور قابل توجهی کاهش یافت. سطح نرمال تستوسترون در بدن زنان چقدر است؟ احتمال دیابت در زنان دچار ولوواژنیت کاندیدیایی مزمن و یا آنهایی که نوزاد درشت به دنیا آورده و سابقه پلی هیدرآمینوس، پره اکلامیسی و مرگ غیرقابل توجیه جنین داشته اند، باید در مد نظر باشد. فیناستراید از عملکرد تیپ 2 و 3 آنزیم 5-آلفا ردوکتاز که نقش واسطه تبدیل تستسترون به آندروژنی قوی به نام دیهیدروتستسترون را ایفا می کند، ممانعت بعمل می آورد. مهار کننده های آنزیم 5-آلفا ردوکتاز به عنوان تنها داروی مصرفی در اشخاصی که مایل هستند زنانه سازی نسبی تجربه کنند، یا در اشخاصی که حتی پس از سرکوب کامل آندروژن ها یا ارکیکتومی (تخلیه بیضه) همچنان صفات مردانه خود را حفظ کرده یا ریزش موی ایشان ادامه یافته است، گزینه مناسبی محسوب می شوند.

 • معمولا نشانه های قابل توجهی ندارند
 • سرطان آندومتر و دهانه رحم
 • بیمار در حرکت کردن دچار اختلال و کندی شده است
 • بیماری هاشیموتو
 • رشد ضعیف و کوتاهی قد

مهار کننده های آنزیم 5- آلفا ردوکتاز گزینه مناسبی برای اشخاصی هستند که قادر به تحمل اسپیرونولاکتون نبوده یا منع مصرف پزشکی اسپیرونولاکتون دارند. می توان انجیر را در طول روز و حتی در حین عصرانه، به شکل خشک نیز مصرف کرد و از طعم فوق العاده آن لذت ها برد. ➖ دو. بعضی از مطالعات حاکی از آن بوده که مصرف این دارو با افزایش ریسک ترومبوژنیسیتی (لختگی خون) و بیماری قلبی عروقی همراه بوده است. ✔ اگر داروی خاص مصرف میکنید به پزشک اطلاع دهید. اگر چه نهایت سعی و تلاش برای ترجمه دقیق و روان از کتاب اصلی انجام شده است، با این حال پیشاپیش از نگاه تیزبین جامعه پزشکی برای یافتن کوچکترین نقاط ضعف احتمالی و بازتاب آن سپاسگزاریم. دانهی چیا در زمره غلات کهنی قرار دارد که فاقد گلوتن است و تقریبا میتوان آن را به هر غذایی افزود. دوتاستراید 0.5 میلیگرم در خنثیسازی تیپ یک ایزوزیم – که در واحد پیلوسباسه مستقر است، عملکرد بهتری دارد و در نتیجه تاثیرات زنانه سازی چشمگیرتری اعمال می کند. در این آزمایش مقدار قند خون متصل به هموگلبین( پروتئینی که در گلبولهای قرمز وظیفه حمل اکسیژن را برعهده دارد.) اندازهگیری میشود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *