شایع ترین بیماری های غدد و علائم این اختلالات


 • تیروئید پرکار
 • عملکرد ارگان ها
 • بیماری های مردان
 • بلوغ زودرس در دختران جوان

آیا دیابت نوع 2 برگشت پذیر است؟ راه هایی بسیاری به جهت حل مشکل موهای زائد در خانم ها وجود دارد که توسط پزشک متخصص مطرح می شود؛ اما پیش از هر چیزی شما باید بدانید که آیا شما مبتلا به هیرسوتیسم هستید یا خیر. البته همان طور که گفته شد، از آن جایی که این علائم ممکن است نشانه ی اختلالی به غیر از هیرسوتیسم باشند، باید حتما به پزشک مراجعه کنید تا از شما آزمایش بگیرد و مشخص شود که آیا دچار هیرسوتیسم هستید و یا خیر. نارسایی آدرنال از جمله بیماری آدیسون، اختلالی است که در غدد آدرنال اتفاق میافتد. امروزه بسیاری از انواع انسولین در دسترس هستند، از جمله انسولین سریع العمل، انسولین طولانی مدت و گزینههای متوسط؛ که بسته به نیازهای شما، ممکن است پزشک ترکیبی از انواع انسولین را برای استفاده در طول روز و شب تجویز کند. غدد لنفاوی در سراسر بدن از جمله گردن، زیر بغل، کشاله ران، اطراف روده و بین ریهها قرار دارند. هورمون ها از طریق جریان خون به سراسر بدن رسیده و اثرات خود را به طرز وسیعی دراندام های هدف (و گاهی همه بافت های بدن) اعمال می نمایند.

 • از دست دادن سریع مو
 • به سختی نفس کشیدن
 • حالت تهوع
 • چشمهای بیرون زده و مشکلات بینایی
 • هورمونی برای رشد

استروژن همراه با پروژسترون، به تنظیم چرخه ی قاعدگی کمک می کند، در رشد پستان ها و رحم نقش دارد و به حفظ یک بارداری سالم کمک می کند. آیا پس از رفع اختلال هورمونی می توان لیزر موهای زائد را انجام داد ؟ در نهایت پس از بررسی های صورت گرفته و تکمیل دوره درمانی مشخص شد که مهم تر از اختلالات هورمونی ناحیه مورد نظر به جهت لیزر موهای زائد تاثیر گذار خواهد بود. اما اگر مراجعه کننده علائم نوسانات هورمونی در فاصله بین دو تزریق نظیر میگرن یا نوسانات خلق و خو را تجربه می کند، اندازهگیری بالاترین سطح (یک الی دو روز پس از تزریق) و پایین ترین سطح استرادیول و تستسترون، نوسانات گسترده سطح هورمون ها طی فاصله بین دو تزریق را به خوبی آشکار می سازد؛ شیوه هورمون درمانی این اشخاص به استفاده از هورمون خوراکی یا موضعی تغییر داده می شود، یا این که فاصله بین دو تزریق (همراه با شکستن دوز مصرفی در فواصل زمانی کوتاهتر با حفظ دوز مجموع تجویز شده در بازه زمانی قبلی) کاهش داده می شود. لازم به ذکر است که دارو درمانی و مداومت به استفاده ی از داروها صرف وقت و دقت بیشتری می باشد، اما با یک بار مراجعه به پزشک به مدت یکسال از تعریق بیش از حد کف دست و کف پا راحت می شویم.

 • تخمک گذاری در خانم ها
 • مکمل DHEA
 • کاهش خواب
 • ضعیف شدن گردش خون
 • درد در هنگام رابطه ی جنسی
 • دیابت شیرین( نوع ۱ و نوع ۲)
 • کنترل قند خون
 • افزایش حساسیت به سرما

هیرسوتیسم به چه علت روی می دهد و علائم آن چیست؟ اگر شما یکی از افرادی هستید که لیزر موهای زائدی که به جهت اختلالات هورمونی ایجاد شده است برایتان اولویت دارد در این مقاله همراه ما باشید تا به شما بگوییم حقیقت چیست و چگونه می توانید شرایط را آنطوری که می خواهید تغییر دهید. لیزر موهای زائد یکی از مهم ترین راه هایی است که هر خانمی با مشکلات هورمونی به آن امید دارد تا شاید از شر موهای زائد خود یکبار برای همیشه خلاص شود. مهم ترین نشانه برای تشخیص، همان ریزش موی وسط سر و پیشرفت آن می باشد که اگر مشاهده شد باید علل هورمونی را نیز در بیمار بررسی کرد. به همین دلیل در مردان اول ناحیه جلوی سر کاهش مو داریم و بعد ناحیه مرکزی و سپس این دو ناحیه بهم می رسند. ریزش موی آندروژنیک یا هورمونی هم در مردان و هم در زنان مشاهده می شود و علائم نسبتا مشخصی دارد و از نشانه های آن ریزش جلوی مو و قسمت فوقانی می باشد. تستسترون در بدن توسط آنزیمی به نام ۵ آلفاردوکتاز تبدیل به هورمون دیگری به نام D.H.T یا (دهیدرتستسترون) می گردد. بیماریهای دیگری نیز در نتیجه این اختلالات به وجود میآیند.

اما گاهی این شایعه شنیده می شود که موهای زائدی که به واسطه مشکلات هورمونی ایجاد شده اند با لیزر موهای زاید درمان نشده و حتی ممکن است بدتر نیز شوند. با توجه به اینکه در ساخت غده تیروئید کدام ماده نقش دارد، درمان کم کاری غده تیروئید معمولا با مصرف روزانه قرصهای حاوی هورمون های غده تیروئید مانند لووتیروکسین انجام میپذیرد. موهای رشد کرده به جهت اختلالات هورمونی بیش از حد ضخیم بوده و رنگ آن ها معمولا تیره است. این واکنش به صورت رشد موهای زائد ضخیم پر تراکم صورت می گیرد. در زنانی که مبتلا به این گونه ریزش موها در وسط سر که شبیه الگوی مردانه است می شوند معمولا نشانه های دیگری نیز برای این بیماری وجود دارد؛ نشانه هایی مانند وجود موی زائد، مشاهده جوش در صورت و بدن، عادت های ماهانه نامرتب و همچنین سابقه کیست تخمدان. در مردان بخش های فرونتوتمپورال یعنی نواحی جلو و اطراف و مرکز سر دارای گیرنده هورمونی هستند امّا در زنان تمام موهای ناحیه سر دارای گیرنده آندروژنی می باشند. موهای ناحیه سر در انسان با وجودی که رشد غیر وابسته به هورمون جنسی مردانه (آندروژن) دارند، امّا دارای گیرنده خاص هورمونهای جنسی می باشند و به همین دلیل این هورمون ها می توانند بر ریزش موها مؤثر باشند.

 1. ماهی یا غذاهای دریایی
 2. دیابت خود را درمان کنید
 3. عصبی شدن یا تحریکپذیری
 4. پرهیز از استعمال سیگار و انواع دخانیات
 5. آزمایش تحریک لوپرولید (برای ارزیابی بلوغ زودرس)
 6. پلی کیستیک تخمدان
 7. خلق افسرده در بیشتر ساعات روز
 8. داشتن سوابق خانوادگی در مورد اختلالات روانی

هورمونهای زنانه شامل استریول، استرول و استرادیول است كه كلا به آنها استروژن میگویند. حدود 73 درصد از جامعه آماری انتخاب شده در یک منطقه دچار مشکل هیرسوتیسم شده بوده و می خواستند مشکل موهای زائد خود را به واسطه لیزر موهای زاید حل کنند. پیش از آن که این سوال را بپرسید که آیا لیزر موهای زائد(laser hair) روی خانم هایی که اختلالات هورمونی دارد جوابگو است یا خیر باید به سوال را بپرسید که چه زمانی میتوان با وجود اختلالات هورمونی لیزر موهای زاید را انجام داد. مطالعات علمی بسیاری به جهت بررسی تاثیر اختلالات هورمونی بر نتایج لیزر موهای زاید صورت گرفته است که در ادامه به بررسی بخشی از این مطالعات خواهیم پرداخت. BMR معیاری برای میزان “سوزاندن” بدن فرد به صورت کالری و در حالت استراحت است. میتوانید پمپ را طوری تنظیم کنید که در طول شبانهروز دوزهای متغیری از انسولین را وارد بدن کند یا قبل از وعدههای غذایی دوز را تعدیل و تنظیم کند. به همین دلیل است که قبل یا حین عادت ماهیانه دچار اسهال، شکمدرد، نفخ و حالتتهوع میشوید. به طور کلی علائمی که می تواند نشان دهنده ی ابتلای فرد به هیرسوتیسم باشند عبارت اند از رشد سریع مو های ضخیم در نواحی نامطلوب، رشد مو های زائد قبل از دوران بلوغ و یا تغییر ناگهانی در شدت و سرعت رشد مو های زائد.

 • بیماری های متابولیک پراکسیزومی
 • تحریک پذیری و عصبی بودن
 • عملکرد جنسی و رشد و سلامت تولید مثل
 • تغییرات دمایی بدن

سن شروع، سرعت پیشرفت و متوقف شدن طاسی با طرح مردانه در هرشخص متفاوت با دیگری است و بستگی به میزان بروز ژنتیک مثبت وی، غلظت هورمون های مردانه در جریان خون، فاکتورهای محیطی و عوامل ناشناخته دیگردارد. وقتی که روند طاسی با طرح مردانه آغازشد معمولاً با سرعت ثابت به پیش نرفته و سرعت پیشرفت آن درزمان های گوناگون متغیربوده و حتی گاهی برای مدت زمانی بطورکلی متوقف می شود. در دهه های اخیر تعداد افراد مبتلا به سرعت افزایش پیدا کرده است، حتی در دیگر کشور های صنعتی دنیا. برای این منظور، میتوانید از یک کمپرس سرد در ناحیه ای که دچار التهاب شده است استفاده کنید تا تورم و درد کاهش پیدا کند. این مرحله در حدود ۱۶ تا ۳۲ ساعت طول می کشد. ورم بر اثر حرکت مایع به داخل و خارج چشم ایجاد می شود و منجر به تغییر در شکل عدسی و در نتیجه تغییر در بینایی می شود. 2. ریشه های موی زائد که به فولیکول ها معروف هستند، نسبت به این هورمون بیش از حد طبیعی حساس باشند و واکنش نشان دهند. علاوه بر کمک به جلوگیری از بیماری های ناقل مانند سرماخوردگی و سرفه،ویتامین سی ( معروف به آنتی اکسیدان) در سبزیجات به مبارزه با رادیکال های آزاد و سمی که درآینده مشکلات جدیمانند سرطان،سکته و حمله قلبی را ایجاد می کند، کمک میکند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *