شایع ترین بیماری های غدد و علائم این اختلالات


 1. چرب یا خشک شدن پوست
 2. عکس العمل های آلرژیتیک
 3. نوزاد هفته دوم تا هفته بیستم:1.7-1 MLU/L
 4. عوامل محیطی یا احتمال قرار گرفتن در معرض ویروس
 5. افسردگی، تحریک پذیری و عدم توانایی در تمرکز
 6. آماده سازی دیواره داخلی رحم برای القاء تخمک
 7. حساس شدن به سرما

خانم هایی که سابقه ابتلا به دیابت بارداری را دارند باید به خاطر داشته باشند احتمال بروز دیابت در حاملگی بعدی شان و همینطور احتمال ابتلا ی آنها به دیابت نوع 2 زیاد می باشد. شما همیشه باید یک بار در سال به پزشک متخصص زنان به منظور بررسی سلامتی خود، مراجعه کنید. ماده سفید، متشکل از سلول های پشتیبان (گِلیا) و آکسون هایی است که در مواد چربی، به نام مایلین پوشش داده شده اند. یائسگی در زنان، از دست دادن عملکرد بیضه در مردان و بالا رفتن سن باعث می شود برخی از افراد در معرض شکستگی استخوان قرار بگیرند. هم مردان و هم زنان ممکن است دچار استروژن بالا شوند که بر سلامت کلی و عملکرد و توسعه جنسی اثر دارد. در مردان این هورمون برای عملکرد جنسی مهم است. یک تحقیق در سال ۲۰۱۸، با مشارکت ۴۰۰۰ مرد بزرگسال نشان دهنده رابطه میان افزایش سطح استرادیول و علائم افسردگی در مردان جوانتر است. بعضی از تحقیقات نشان میدهد که مردان با استروژن بالا ممکن است دچار افسردگی شوند. اما سایر هورمونها مانند انتقالدهندههای عصبی که از همین مسیر عبور میکنند در وضعیت احساسی شما نقش دارند. آسیب پا: آسیب عصبی در پا و یا فقر جریان خون به پاها، باعث افزایش خطر عوارض مختلف در پا میشود.

 • برگزاری سمینار های پزشکی در زمینه غدد و چاقی
 • لنفوم (سرطان سیستم لنفاوی)
 • اختلالات تولیدمثلی
 • تخمدانهایی که به درستی رشد نکردهاند

پرکاری تیروئید : غده ی تیروئید مقدار بسیار زیادی هورمون می سازد، و باعث کاهش وزن، افزایش ضربان قلب، عرق کردن و عصبی شدن فرد می شود. زنانی که باردار نیستند استریول بسیار پایینی دارند. استرادیول شکل اولیه استروژن است در حالی که استریول و استرون شکلهای جزئی آن هستند. استرادیول یکی از اشکال استروژن است. آناناس نیز دیگر میوه ها مناسب جهت باز شدن قاعدگی می باشد که با وجود تولید مواد معدنی در بدن به ویژه در منطقه لگن موجب انقباضات رحم شده و این امر منجر میشود که پریودی شما زودتر از حد معمول رخ دهد. این دارو مشابه پروژسترون عمل می کند که به طور طبیعی در بدن تولید می شود. انجام عمل جراحی به منظور برداشتن غدد فوق کلیوی یا تخمدان ها که باعث کاهش تولید تستوسترون می شوند، میل جنسی را در شما کم می کنند. این عمل جراحی اوفورکتومی نام دارد و بعضی از افراد به آن به عنوان جراحی یائسگی نام میبرند. وقتی سلولهای سرطانی از تومور جدا میشوند، میتوانند از طریق جریان خون یا سیستم لنفاوی به مناطق دیگر بدن بروند. همچنین کاهش وزن ممکن استروژن را در افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند، کاهش دهد. اکنون که کودکان بیشتری دچار اضافه وزن یا چاقی هستند ، دیابت نوع 2 در این گروه سنی شیوع بیشتری پیدا می کند.

 • بررسی سوابق و پروندههای قبلی پزشکی بیمار
 • Enzyme Immunoassay (EIA)
 • کاهش وزن بدون گرفتن رژیم غذایی
 • استرون یا E1، هورمون اصلی زنان پس از یائسگی است
 • مصرف الکل

سعی کنید از مواجهه با مواردی که معمولا گرگرفتگی را تحریک می کنند، مانند دمای بالای محیط، غذاهای پرادویه یا نوشیدنی های گرم، خودداری کنید. این یکی از هورمون های مردانه است که در صورت ترشح بیش از حد، باعث بی نظمی در قاعدگی، ناباروری، بروز آکنه و الگوی طاسی مردانه می شود. چنین اطلاعاتی بیانگر آن هستند که سطوح متغییر هورمون های مردانه تنها عامل مرتبط با این وضعیت نیستند. کاهش ناگهانی و قابل توجه هورمون های استروژن و پروژسترون ممکن است عامل مهمی در بروز افسردگی پس از زایمان باشد. همانگونه که در مقدمه نیز بیان کردیم، غدد بزاقی متشکل از تعدادی غده های اصلی و فرعی هستند. استروژن هورمون جنسی اصلی زنانه است اما در هر دو جنس زن و مرد وجود دارد. به علت نوسانات هورمونی، زنان معمولا قبل از تخمک گذاری در اوج میل جنسی هستند. برای جلوگیری از آسیب به کف پا و انگشتان باید بیماران دیابتی از کفش راحت استفاده کنند.

 • حفظ رژیم غذایی غنی از فیبر
 • تبهای ناپیوسته بدون عفونت
 • تحریک میل جنسی
 • اختلال در عملکرد غدد فوق کلیوی
 • دفع دردناک مدفوع
 • بیماریهای قلبی

با این حال، همیشه اینطور نیست، و باید برای جلوگیری از یک بارداری دیگر، از روش های پیشگیری استفاده کنید. استروژن بالا میتواند موجب مجموعهای از علائم شود و خطر بعضی از مشکلات بهداشتی و بیماریها را افزایش دهد از جمله سرطان سینه و تخمدان. به عنوان مثال افرادی که در حال مصرف داروهای جایگزین استروژن هستند که برای علائم یائسگی استفاده میشود، ممکن است دچار اثرات استروژن بالا شوند. اگر دارو موجب استروژن بالا شود، پزشک یک دوز پایینتر دارو یا یک درمان جایگزین را توصیه خواهد کرد. انواع مختلفی از جایگزینی Bioidentical یا Synthetic وجود دارد. به عنوان مثال، روغن درخت چای حاوی خواص ضد میکروبی است که میتواند پوست را از باکتریها پاک کند و یکی از بهترین مواد طبیعی برای درمان آکنه است. استروژن بالا میتواند در خانوادهها بوجود آید. سطوح استروژن نیز بالاتر می رود، که باعث ضخیم شدن پوشش داخلی رحم می شود. PCOS باعث بی نظمی چرخه قاعدگی می شود و در روند بارداری، اختلال ایجاد می کند.

بیماریهای غدد در اثر اختلال در عملکرد سیستم غدد و متابولیسم ایجاد میشوند. وقتی در عملکرد این غدهها اختلال ایجاد شود، عملکرد بسیاری از اندامها مختل میشود و بدن دچار عوارض زیادی میشود. در هر صورت، بیشتر سلولهای سرطانی فراری قبل از شروع رشد در جایی دیگر، میمیرند یا از بین میروند. بدن ممکن است فقط سطوح بالایی از استروژن را تولید کند یا ممکن سطوح بالایی از استروژن را تولید کند و سطح هورمونهای دیگر همانند تستوسترون و پروژسترون را پایین بیاورد. تغذیه با شیر مادر باعث کاهش سطح استروژن و جلوگیری از تخمک گذاری می شود. هر دو هورمون به انبساط مجاری شیر در سینه کمک می کنند. علاوه بر فراهم کردن مواد مغذی برای کودک، به تقویت غده های شیری برای تغذیه با شیر مادر نیز کمک می کند. دیواره رحم ضخیم شده و از مواد مغذی و دیگر مایعات برای حفظ جنین، پر می شود. در دوران قبل از یائسگی که منجر به یائسگی می شود، تولید هورمون در تخمدان های شما کاهش می یابد. چرا که میزان کافی هورمون پروژسترون در دوران بارداری برای تکامل سالم و درست مغز جنین بسیار ضروری است.

 • تماس نزدیک با سطوح آلوده
 • قهوه بدون شیر یا با شیر کم چرب و شیرین کننده مجاز
 • عفونت در ناحیه لگن یا پاها
 • اختلالات چربی خون
 • عفونت مخمری
 • مردان: ۰/۴ تا ۱۰ ng/mL
 • خارج کردن بیضه ها به علت سرطان
 • افزایش تشنگی

با پایان یافتن دوران بارداری، سطوح هورمون بلافاصله شروع به کاهش می کنند و در نهایت به سطح پیش از بارداری می رسند. پروژسترون گردن رحم را برای محافظت رحم از باکتری ها و اسپرم، ضخیم می کند. هورمون ها به طور طبیعی در طول زندگی دچار نوسان می شوند که معمولا منجر به پیامدهایی می شود که انتظار داریم. با کاهش یافتن هورمون ها پس از یائسگی، ممکن است خطر ابتلا به بیماری هایی مانند نازک شدن استخوان ها (پوکی استخوان) و بیماری های قلبی عروقی افزایش یابد. دانشمندان اکنون بر این باور هستند که هرس سیناپتیک در واقع روشی است که مغز با استفاده از آن، تبدیل به یک ماشین ذهنی بالغ بهره ورتر می شود. افزون بر این، در مواردی که شما نیازمند پیوند عضو باشید، لازم است داروهای کورتیکو استروئیدی مصرف کنید تا بدنتان عضو پیوند شده را پس نزند. خونریزی بین ۳ تا ۷ روز طول می کشد. کل دوره قاعدگی حدود ۲۵ تا ۳۶ روز طول می کشد. این مرحله حدود دو هفته طول می کشد. در طول چند هفتۀ اول بارداری، سطح پروژسترون به طور پیوسته بیشتر می شود که باعث ضخیم شدن دهانۀ رحم و تشکیل مایع مخاطی می شود. به دلیل افزایش سطح کلسترول و LDL در افراد مبتلا به کمکاری تیروئید، احتمال تشکیل پلاکهای چربی در دیواره عروق و متعاقباً دچار شدن به بیماری تصلب شرایین وجود دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *