دکتر بهرامی تبریز


اگر لثه شما حساس ٬ قرمز و یا متورم شده است این می تواند نشانه ای از دیابت باشد.. مطمئن باشید خوردن یك یا دو عدد تخممرغ در روز كلسترول خونتان را بالا نمیبرد و در عوض ساعتها شما را سیر نگه میدارد. تا سطح قند را در حد مناسب نگاه دارد. اینها ریشه در همین موضوع دارد. غده تیروئید در طیف وسیعی از عملکردهای بدن مانند متابولیسم و تولید و غلظت هورمون ها در بدن نقش دارد. داروهایی مانند داروهای ضد تشنج، باربیتورات ها و کلومیفن می توانند سطح هورمون تستوسترون را افزایش دهند. با وجود این که باور عمومی جامعه این است که مردان تا آخرین روز زندگی میتوانند باروری خود را حفظ کنند، پزشکان چندان موافق نیستند و آن را ناشی از نوعی باور مردسالارانه میدانند. برخی از تحقیقات علمی نشان داده است که تومورهای فوقالذکر با افزایش آندروژنها در بدن و ایجاد اختلالات هورمونی، رشد موهای زائد را رقم میزنند. استفاده از دخانیات بویژه سیگار خطر ابتلا به عوارض دیابت از جمله عوارض قلبی، چشمی و کلیوی بیماری را شدیدا افزایش می دهد؛ لذا ترک سیگار در بیماران دیابتی بمراتب مهمتر از سایر افراد است. اما و اگرهای هورموندرمانی دکتر ایجادی درخصوص درمان این عارضه میگوید: نخست باید مسائل زمینهای و تشدیدکننده یائسگی برطرف شود و بعد باید از جایگزین کردن هورمون در بیماران استفاده کرد.

 • درد شدید و مزمن
 • حداقل 200 میلی گرم / دسی لیتر به معنای دیابت
 • نارسایی قلبی
 • اسهال یا حرکات مکرر روده
 • نمی تواند بخوابد
 • علائم آلرژیک
 • دست و پاهای سرد
 • سبزیجات مغذی دارای برگهای سبز و پهن مثل اسفناج و کاهو

درواقع، این تست افزایش هورمون LH در ادرار را تشخیص میدهد که افزایش این هورمون نشان میدهد تخمدان در حال آزاد کردن تخمک است. بالاترین میزان FSH، درست قبل از آزاد شدن تخمک توسط تخمدان اتفاق میافتد که به آن، تخمکگذاری گفته میشود. درست است که ریشهی اصلی این بیماری مشخص است اما باز هم نقش اصلی در ایجاد موهای زائد، به اختلالات هورمونی مربوط میشود. من در این مقاله به علائم این اختلال، علتهای احتمالی، روشهای درمانی و نکات مربوط به لیزر موهای زائد پرداختهام. برای مثال خستگی، افزایش احتمال مستعد شدن به انواع عفونت ها، خشکی پوست، خارش، افزایش میزان تشنگی در هنگام تشخیص گاها علایم بیماری ثانویه ای نیز قابل مشاهده است، مانند اختلالات بینایی، مشکلات مربوط به گردش سیستمیک خون در قسمت پا ها. دکتر طباطبایی در توضیح بیشتر در این باره میگوید: بیمارانی که در معرض سرطان پروستات هستند یا احتمال بالای ابتلا به سرطان پروستات را به علت سابقه بیماری در خانواده دارند، نباید از ترکیبات حاوی تستوسترون استفاده کنند.

 • رشد و غدد جنسی
 • استرس شدید
 • سرطان تیروئید
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
 • آزمایش تحریک ACTH (برای ارزیابی اختلالات غده آدرنال)
 • سنگ کلیه

همچنین در زمان های مختلف زندگی یا زمانی که از داروهای ضد بارداری هورمونی استفاده می کنید، نیز ممکن است متفاوت باشد و این می تواند به خاطر بهم ریختن هورمون زنانه باشد. نمونه خانم باید در زمان های خاصی از سیکل قاعدگی جمع آوری شود. برای نمونه بدخیمیهای پستان موجب تورم گرههای زیر بغل شده و سرطان تیروئید و حنجره باعث برجستگی غدد گردن میشوند. گواتر رترواسترنال: گواتر در پشت جناغ ایجاد میشود و اگر به نای، مری و شریانهای گردن فشار وارد شود، نیاز به جراحی دارد. انسولین با تاثیرگذاری بلند مدت، در طی چند ساعت بعد از تزریق وارد عمل شده و تاثیر آن ۲۴ ساعت و یا بیشتر طول میکشد. ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید. سطح منیزیم پایین در خون 25 تا 38 درصد از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مشاهده شده است. دیابت نوع یک خطر انواع بیماریهای قلبیعروقی را بهشدت افزایش میدهد، از جمله بیماری عروق کرونر همراه با درد قفسه سینه (آنژین)، حمله قلبی، سکته مغزی، تنگ شدن سرخرگها (تصلب شرایین) و فشار خون بالا. باید در نظر داشت همراه با کاهش هورمون تستوسترون در نتیجه ضعیف شدن هیپوتالاموس، کاهش مقادیر ترشح هورمونهای دیگری در بدن مانند هورمون رشد و ملاتونین و…

 • کاهش باروری و میل جنسی
 • چاقی
 • سیتومگالوویروس (نوعی ویروس از خانواده ی هرپس)
 • عفونت درغده آسیب دیده یا نزدیک آن
 • اختلالات خواب

غده تیروئید بهعنوان ترموستات بدن عمل کرده و بهطور مداوم به تنظیم عواملی مانند دما، میزان گرسنگی، میل جنسی، خلقوخو و مصرف انرژی از طریق انتشار هورمونهای خاص کمک میکند. چه عواملی باعث پرکاری تیروئید می شوند؟ در صورتی که غده تیروئید هورمون زیادی تولید کند، بیماری پرکاری تیروئید ایجاد می شود . دکتر سیدمقداد طباطبایی، متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی نیز در این باره میگوید: کاهش تستوسترون در آقایان عامل اصلی این مشکل است. براساس اطلاعات آماری در ایالات متحده از هر هزار نفر، حدود 12 تا 13 نفر به مشکل کاهش تستوسترون مبتلا میشوند که با علائم فیزیولوژیک مختلف خود را نشان میدهد. کسی که به دیابت نوع یک مبتلا شود تا آخر عمر آن را با خود خواهد داشت. سندروم کوشینگ که خود یک بیماری نادر است میتواند توسط فراوانی ناهنجاری هایی ایجاد شود که منجر به بیش-ترشحی کورتیکوستروییدها، توسط غدد فوق کلیوی می شود. عفونت ناشی از این زخمها میتواند به قطع عضو منجر شود. میزان بالا هورمون های مردانه در زنان معمولاً ناشی از یک بیماری زمینه ای است، مانند: هیپرپلازی مادرزادی آدرنال (CAH) است.

 • پرمویی و هیرسوتیم در زنان
 • مشکلات تغذیه
 • قند خون پایین
 • تبدیل کربوهیدرات به قند ساده (برای مثال گلوکوز)

زمانی که یک فرد برای از بین بردن مشکل خود از یک ماده ی تزریقی استفاده می کنند در ابتدا میزان ماندگاری آن مطلع می شود که درباره ی بوتاکس باید بگوییم که میزان ماندگاری آن نسبت به روش های دیگر بیش تر می باشد. این مشکل در آقایان نسبت به خانمها در سنین بالاتر (حدود 60 سال به بالا) رخ میدهد. سخت است بدانید چه تعداد از مردان در اطراف ما با کاهش سطح تستوسترون مواجه هستند، تحقیقات این امار را در امریکا چیزی حدود 2.1 درصد نشان داده اند (حدود دو مرد از هر صد مرد) یک درصد از مردان کم سن تر نیز ممکن است دچار کمبود سطح تستوسترون باشند، در حالی که 50 درصد از مردان بالای 80 سال سن نیز این مشکل را تجربه می کنند. دکتر امیر ایجادی، اورولوژیست و جراح و متخصص کلیه و مجاری ادرار در گفتوگو با جامجم در پاسخ به این که چرا آقایان دچار یائسگی میشوند، میگوید: یائسگی مختص خانمها نیست و علائم بالینی و آزمایشگاهی در مردان نیز دارد. حتی بعضی از مردان نیز طبق ترجیح شخصی یا اجباراً نشسته ادرار میکنند.

 1. از دست دادن قدرت بویایی
 2. یبوست شدید
 3. درمان پرکاری تیروئید
 4. نتایج تست را بخوانید
 5. کاهش استرس
 6. افراد بالای 60 سال به خصوص خانمها
 7. سایمتیدین (cimetidine)
 8. گرفتگی صدا

این آزمون معمولا در زنانی که دارای رشد بیش از حد مو و یا ظاهری با ویژگی های بدنی مردانه دارند انجام می شود. بسیاری از زنانِ مبتلا به موی زائد، دارای سطوح بالایی از هورمونهای جنسی مردانه هستند که با عنوان آندروژن شناخته میشوند. در خانمهای چاق نیز همین اتفاق میافتد و در نتیجه تبدیل هورمونهای زنانه به مردانه، میبینیم که الگوی رویش موی شبیه به مردان پیدا میکنند. ترشح این هورمونها را ژنهایی کنترل میکنند که روی کروموزوم Y در مردان قرار دارند. در واقع نمیتوان سندرم تخمدان پلی کیستیک را عامل ایجاد اختلالات هورمونی دانست. محققان در مجله Clinical Endocrinology & Metabolism دریافتند که افزایش وزن معمولاً همراه با سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) است. امیدواریم در این مقاله به تمام سوالات شما عزیزان پاسخ داده باشیم با اینحال اگر سوال دیگری در مورد کیست تخمدان یا علائم دفع کیست تخمدان دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله مطرح کنید. لنفوسیتهای T: لنفوسیتهای T یا سلولهای T عملکردهای گوناگونی دارند. بسیاری از غدد لنفاوی در ناحیه سر و گردن قرار دارند. این اندامها غدد درون ریز هستند که در قسمتهای مختلف بدن ما قرار دارند: سر ، گردن و تنه.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *