تاثیر هورمون بر وزن


 • درد قفسه سینه ، تپش قلب
 • دوره های نور یا دوره پرش (10)
 • احساس بیماری و کسالت
 • شروع نشدن قاعدگی
 • سن بالا به ویژه بالاتر از 45 سال
 • چاقی (داشتن اضافه وزن)

انجمن دیابت آمریکا معتقد است که هزینه های کل دیابت تشخیص داده شده از 174 میلیارد دلار در سال 2007 به 245 میلیارد دلار در سال 2012 افزایش یافته است. لوبیا سیاه بسیار سالم است. هورمون ها نقش بسیار بسیار مهمی در تنظیم ذخیره و تجزیه چربی ها دارند. در آقایان LH باعث تحریک تولید تستوسترون می شود که نقش مهمی در تولید اسپرم دارد. کورتیزول یک گلوکوکورتیکوئید (هورمون استروئیدی) است که نقش مهمی در واکنش استرس بدن دارد. یکی از مغزهای بسیار سالم و محبوب بادامزمینی است که منبع خوبی از فیتواستروژنها به شمار میرود. لازم به ذکر است که سطح هورمون ها تحت تاثیر بسیاری از عوامل دیگر از جمله بارداری، مصرف دارو و سایر موارد قرار می گیرد. چاقی نیز به شدت با ناهنجاری های هورمون پری لپتین از جمله هایپرلپتینمی (دفع بیش از حد لپتین) همراه است. با توجه به اینکه لپتین سیری را تنظیم می کند، کاهش حساسیت به آن منجر به مصرف کالری بیش از حد و افزایش وزن خواهد شد.

 • احساس تشنگی شدید
 • ضعف یا خستگی
 • تغییر در غلظت قند خون
 • کم اشتهایی یا پر اشتهایی
 • کیست خوش خیم
 • رشد کندتر دندان های دائمی

آلدوسترونیسم اولیه می تواند منجر به فشار خون بالا و سطح پتاسیم پایین شود. پرکاری تیروئید میتواند به دلیل وجود گرههایی باشد که بیش از حد در تیروئید فعالیت دارند. برای نمونه پرکاری تیروئید و کم کاری تیروئید به دلیل بیش فعالی یا کم کاری غده تیروئید بروز پیدا می کنند. به همین دلیل است که افراد مبتلا به پرکاری تیروئید دچار کاهش وزن و افراد مبتلا به کم کاری تیروئید دچار افزایش وزن (چاقی) خواهند شد. این وضعیت با عنوان پرکاری تیروئید نیز شناخته می شود. در این موارد، گاهی اوقات مبتلایان ترکیبی از انواع سنتزی T4 و T3 را مصرف میکنند. در کدوم نوع از کم کاری تیروئید آسیب وارد میشه که برگشت ناپذیره؟ درمان قطعی برای کم کاری تیروئید وجود ندارد و اکثر بیماران تا پایان عمر این بیماری را همراه دارند. همچنین تیروئید کم کار که با سطوح پایین هورمون تیروئید مشخص می شود منجر به مصرف کمتر انرژی شده و با عنوان کم کاری تیروئید نیز شناخته می شود. آزمایشات خون و ادرار برای بررسی سطح هورمون ها می تواند به پزشکان در تعیین این که آیا اختلال غدد درون ریز وجود دارد یا که خیر کمک کند. هورمون ها از این طریق به بافت ها و اندام ها می رسند.

 • سن بالاتر از ۶۰ سال
 • اختلالات پریود و قاعدگی زنان
 • عدم تحرک بدنی
 • بارداری یا تغییرات هورمونی دیگر
 • سفت شدن عضلات
 • تعمیق صدا در زنان

این داروها به بدن کمک میکنند تا مقدار اضافی آب از طریق ادرار از بدن خارج شود و به کاهش حجم خون و مدیریت فشار خون کمک میکنند. وزن ایدآل خانم ها نیز به این طریق محاسبه می شود: برای 152 سانتیمتر اول وزن باید 45 کیلوگرم باشد و برای هر 2/5 سانتیمتر اضافه 2 کیلو و 200 گرم اضافه می شود. هر کسی که علائم استروژن بالا را دارد باید به پزشک مراجعه کرده و آزمایش خون انجام دهد. مکمل غذایی می تواند DHEA افزایش دهد اما مردم باید پس از مشورت با یک دکتر استفاده کنید. اختلالات هورمونی بر سلامت بدن از جمله وزن تاثیر می گذارد، هورمون های سیری و گرسنگی و عوامل موثر بر هورمونها را بخوانید. اختلالات تیروئید: شرایط مختلفی میتوانند عملکرد غده تیروئید را مختل کنند و انواع بیماریهای غده تیروئید وجود دارد. دیابت نوع 1 در دوران کودکی ایجاد می شود و به دلیل سیستم ایمنی بدن است که به دلیل برخی از اختلالات ژنتیکی شروع به حمله به سلول های تولید کننده انسولین در پانکراس می کند.

 1. تعریق زیاد
 2. کیستهای تخمدان
 3. تاثیر تیروئید بر مو
 4. بروز ناباروری و اختلال در تخمک گذاری
 5. ترشحات شیری از پستانها
 6. بروز مشکل یبوست
 7. بیماری تیروئید یا غده فوق کلیه
 8. افزایش وزن یا افزایش مشکل در کاهش وزن

چاقی همچنین با سطوح بالای انسولین و آسپروسین (هورمون تحریک اشتها) مرتبط است. همچنین انسولین جهت ذخیره انرژی به عنوان چربی و جلوگیری از تجزیه چربی برای حفظ وزن بدن لازم است. اگر سطح پتاسیم شما کمی اندک باشد ، ممکن است هیچ علامتی نداشته باشید. افرادی که هیچ علامتی ندارند، ممکن است نیاز به نظارت داشته باشند. افراد مبتلا به آلدوسترونیسم اولیه در مقایسه با افرادی که فقط فشار خون بالا دارند بیشتر از حد انتظار دچار مشکلات قلبی عروقی می شوند. تفاوت آکرومگالی و غول پیکری در این است که ترشح بیشازحد هورمون رشد در بیماری غول پیکری از ابتدای دوره رشد ایجاد میشود و به همین دلیل شایعترین علامت آن قد بسیار بلند افراد است. عدمتشخیص و درمان بهموقع نوزادانی که دچار نقص غده تیروئید هستند باعث بروز عوارض متعدد جسمی و ذهنی میشود اما اگر در ماههای ابتدایی تولد این عارضه تشخیص داده شود بدن میتواند به شرایط نرمال خود بازگردد. تحقیقات همچنین نشان می دهند که رژیم های غذایی سرشار از پروتئین و کربوهیدرات کم یا متوسط نسبت به رژیم های دارای کربوهیدرات بالاتر و پروتئین کمتر تاثیر مطلوب تری بر هورمون های سیری و گرسنگی دارند. برای نمونه، رژیم های غذایی حاوی قند افزوده (به ویژه نوشیدنی های شیرین) با مقاومت به انسولین و افزایش سطح لپتین مرتبط هستند.

این امر به دلیل عدم واکنش مناسب به لپتین رخ می دهد. اگر از هریک از این علائم رنج میبرید، با پزشکتان مشورت کرده و وضعیت هورمونیتان را ارزیابی کنید. افرادی که سطح کمی از تستوسترون را دارا هستند ممکن است دچار اختلال نعوظ شوند. افزایش وزن در افرادی که تحت تاثیر هورمون درمانی تایید کننده جنسیت هستند نیز متداول است. این بدین دلیل است که سیستم ایمنی بدن تلاش می کند با عفونت ها مبارزه کند و آزاد شدن گلبول های سفید خون باعث ملتهب شدن گره ها می شود. علل این بیماری چیست؟ ازآنجایی که برخی موارد دیگر نیز سبب تغییر در شکل و اندازه تیروئید می شود، گاهی ارزیابی های بیشتری از قبیل آزمایش خون جهت بررسی عملکرد تیروئید و سونوگرافی جهت بررسی ساختار این غده لازم است.بزرگ شدن غده تیروئید علاوه بر سرطان می تواند در مواردی مانند کمبود ید و التهاب ناشی از بیماری هاشیموتو نیز ایجاد شود. نعمانی افزود: ۱۰ تا ۲۰ درصد موارد نیز ناشی از اشکال در تولید هورمونهای تیروئید (Dyshormogenesis) است؛ این اختلال میتواند در هر مرحله از تولید هورمون تیروئید از انتقال ید تا تشکیل تیروگلوبولین اتفاق بیفتد.

 • گفتار آهسته
 • شیمی درمانی یا پرتودرمانی
 • داوری مقالات جشنواره رازی
 • غده تیروئید به شدت متورم
 • مشکلات در خواب
 • ضخیم و خشک شدن پوست
 • اختلال نعوظ
 • استفراغ

همه خانمها به وزنشان توجه دارند، تغییرات ناگهانی در وزن، یکی دیگر از علائم اختلال هورمونی است. اگر متوجه شدید دستهای از موهایتان کمپشتتر شده، ممکن است اندروژنتان بالا بوده یا هورمون DHT(دی هیدروتستوسترون) تان زیاد باشد. به همین دلیل است که هرگونه اختلال در تنظیم هورمون ها (ترشح مقادیر کم یا زیاد آنها) تاثیر قابل توجهی در سلامتی از جمله وزن بدن خواهد داشت. کمکاری تیروئید تاکنون شایعترین مشکل تیروئیدی بوده است. گاهی ممکن است جراح بخشی از تیروئید را برداشته و قسمت دیگر را باقی بگذارد تا بتواند به تولید هورمونهای تیروئیدی ادامه دهد. از دیگر عوامل موثر بر هورمونها سبک زندگی فرد است. رژیم غذایی یکی از عوامل اصلی سبک زندگی افراد است که بر روی سلامت کلی و هورمونی بدن موثر خواهد بود. در این مقاله به بررسی عوامل موثر بر هورمونها و تاثیر هورمون بر وزن بدن پرداخته، هورمون های سیری و گرسنگی را بررسی خواهیم کرد. این امر منجر به کاهش اشتها خواهد شد. این امر باعث وضعیت بیش متابولیک شده که منجر به سوزاندن کالری بیشتری می گردد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *